Placówka promująca zdrowie

 

Promocja zdrowia obejmuje następujące sfery:

• Sfera żywienia – w naszym przedszkolu mamy zdrowe menu przygotowane przez dietetyka, dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym. Dania są urozmaicone i smaczne, przy czym nie zawierającą sztucznych polepszaczy smaku, ani nadmiernych ilości cukru i soli. Stosujemy zdrowe zamienniki takie jak miód czy też jogurt naturalny.

• Sfera aktywności fizycznej – w wieku przedszkolnym ruch jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka, dlatego też kładziemy nacisk na to, by zapewnić go dzieciom na co dzień. Wychodzimy na spacery lub plac zabaw przez cały rok (z wyjątkiem dni deszczowych). W tym czasie sale każdej z grup są wietrzone. Po zabawie i aktywności w trakcie zajęć przedszkolaki mają możliwość odpoczynku i relaksu.

• Sfera emocjonalna – w życiu każdego z nas, także dziecka, ogromną rolę odgrywają emocje, dlatego też dbamy o zdrowie emocjonalne naszych pociech. Prowadzimy zajęcia edukacyjne mające na celu eliminację zjawisk i postaw innych negatywnie wpływających na dzieci, np. zazdrości, wyśmiewania, czy też agresji. Wspieramy dzieci nieśmiałe i te, które stawiają pierwsze kroki w placówce i przechodzą trudny dla nich okres adaptacji. Poprzez bajki terapeutyczne, zajęcia, a także ruch i taniec wpływamy na poprawę samopoczucia dzieci, podnosimy ich samoocenę, a także zachęcamy do dalszego rozwoju. 

Podejmujemy szereg działań mających na celu wzmacnianie rozwoju dziecka w każdej jego sferze.Od 2014r.staramy się o wojewódzki certyfikat placówki promującej zdrowie. 

 

 Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2